SOCZEWKI OKULAROWE

W NASZEJ OFERCIE ZNAJDĄ PAŃSTWO NASTĘPUJĄCE RODZAJE SOCZEWEK
Soczewki organiczne

Prawie całkowicie wyparły soczewki mineralne. Ich największą zaletą jest niewielki ciężar, co wpływa na komfort noszenia. Zalecane są szczególnie dla dzieci, ze względu na bezpieczeństwo.

Soczewki wysokoindeksowe

Zarówno mineralne jak i organiczne, zalecane dla osób z wyższymi wadami wzroku. Są zdecydowanie cieńsze, bardziej płaskie, a co za tym idzie lżejsze i bardziej estetyczne od standardowych. Wysokoindeksowe soczewki organiczne (w indeksie 1.6, 1.67, 1.74) dodatkowo chronią oczy w 100% przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Trudniej też je złamać niż tradycyjny CR.

Soczewki progresywne

Wieloogniskowe, przeznaczone dla prezbiopów, osób które wymagają korekcji wzroku do dali i do bliży. Takie szkła są bardzo wygodne, bo dają możliwość patrzenia na każdą odległość. W ofercie posiadamy wszystkie, dostępne na rynku soczewki progresywne, łącznie z najnowszymi spersonalizowanymi soczewkami, uwzględniającymi indywidualne parametry budowy oka, wykonane w technologii Free – Form (obróbka cyfrowa), co gwarantuje bardzo szybką adaptację. Nieprawdą jest, że do soczewek progresywnych trudno jest się przyzwyczaić. Okres adaptacji wynosi kilka dni. Zaledwie 1% użytkujących ten rodzaj soczewek, z różnych powodów nie potrafi ich zaakceptować.

Soczewki do odległości bliskich i pośrednich

Przeznaczone dla osób pracujących w pomieszczeniach zamkniętych (biurach) i spędzających wiele godzin przed ekranami komputera. Soczewki Fotochromowe – samo zaciemniające się pod wpływem działania promieni ultrafioletowych. Zalecane są dla osób nadwrażliwych na światło, skarżących się na łzawienie oczu, z problemami alergicznymi. Stanowią one również profilaktykę oczu przed powstawaniem zaćmy. Soczewki fotochromowe dostępne są w wersji soczewek mineralnych i organicznych, jako jednoogniskowe i wieloogniskowe, w dużym zakresie materiałów i konstrukcji, dzięki czemu mogą spełniać oczekiwania każdego użytkownika okularów. W naszej ofercie najnowszej technologii soczewki fotochromowe.

Soczewki DRIVE WEAR

Stworzone zostały z myślą o kierowcach. Jedyne soczewki fotochromowe, które reagują na światło widzialne. W odróżnieniu od tradycyjnych fotochromów bardzo skutecznie zaciemniają się w samochodzie. Posiadają również filtr polaryzacyjny i bardzo komfortową powłokę antyrefleksyjną. Dają pełną ochronę dla oczu kierowcy zarówno przed światłem słonecznym jak i odbitym od jezdni.

Powłoki antyrefleksyjne

Eliminują odbicia światła sztucznego i dziennego od powierzchni soczewek poprawiając tym samym ostrość widzenia. Powłoki antyrefleksyjne są bardzo różne i mają różne kolory odbicia resztkowego (od fioletu przez niebieski po zielony). Nowością jest bezbarwna powłoka antyrefleksyjna. Poprawiają walory estetyczne okularów i sprawiają, że nasze oczy w kontakcie z rozmówcą są widoczne. Jedną z najważniejszych zalet powłok antyrefleksyjnych jest fakt, że stanowią dodatkowe uszlachetnienie soczewek organicznych, czyniąc je bardziej odpornymi na zarysowania.

NASZE MARKI

W NASZYM SALONIE MAMY TYLKO ORYGINALNE OPRAWKI I SZKŁA